Pokud se o tomto tématu budeme bavit z pohledu mladší generace, je to pro nás téměř nepochopitelné. Proč někdo nechápe elektroniku. Ve výsledku je na to ale strašně jednoduchá odpověď. Starší generace vyrůstaly v tom, že žádná elektronika za jejich životů nebyla, proto s ní nebyli, seznámeni. Naše generace, už když se narodila, měla s elektronikou, co společného. Proto je pro nás velice jednoduché se s elektronikou sžít a držet jí krok. 

Meditující žena

Pravděpodobně už každý z vás zažil, když se snažil svému staršímu členu rodiny vysvětlit něco, co se týkalo například právě moderní elektroniky. Pravdou je, že občas to může být docela složité a člověk musí mít velkou zásobu trpělivosti. Tahle trpělivost je ale opravdu potřebná. Zkuste se na to podívat z druhého pohledu, kdy vás právě tito lidé učili úplně nejběžnějším věcem, když jste byli například malý, či když jste se přímo narodily. Například vaši rodiče či prarodiče na vás také měli trpělivost, a to jste spoustu věcí také neznali a nechápali. Je to úplně o stejném principu, vy jste ty věci též neznali například vaše prarodiče, elektroniku a moderní záležitosti také úplně neznají. 

Muž s telefonem

V dnešní době nastává problém v momentě, kdy se vše modernizuje a spousta věcí se dá řešit pouze přes internet či nějaké chytré zařízení. Tohle jsou ovšem častější a častější případy například u bank či dodavatelů energií. Pokud v tomto případě musíte řešit něco přes internet, je samozřejmostí, že to pro nějakého starého člověka, který s tím nemá žádné zkušenosti, může být docela oříšek. Uznejte v tomto případě je opravdu lepší zachovat v sobě nějakou tu trpělivost a vašemu rodinnému příslušníkovi pomoci, protože se může stát také to, že něco nestihne udělat a může z toho být například problém. Nakonec z toho budete mít dobrý pocit, že jste pomohli, nic vás to nestojí.