Solární sprcha, jak už název napovídá, funguje na principu vody ohřívané pouhou sluneční energií. Nepotřebujete tedy elektřinu, ani plyn, a přesto dostanete příjemně teplou vodu, která vás očistí, a mnohdy i osvěží. Jedná se tedy energeticky o velmi úsporné zařízení. Stačí tedy jen přívod vody, která by měla být dostatečně kvalitní na to, abyste se v ní mohli bez obav sprchovat.

bazén

Solárních sprch je dnes na trhu velké množství a v různých cenových hladinách. Platí ale, že kvalitní sprchu pořídíte cca kolem 4 až 5 tisíc. Existují samozřejmě i mnohem dražší modely, které ale mají různé vychytávky, jako samostatný oplach nohou, nastavení proudů, či samostatnou ruční sprchu a podobně. Záleží tedy na vás, jakou sprchu a pro jaké účely přesně chcete. Cena se odráží i na designu. Můžete si vybrat takový, který dokonale zapadne do vaší zahrady a k vašemu bazénu.

Výhodou solární sprchy je především šetření energie za ohřev vody. Pokud se tedy potřebujete jen tak opláchnout či si očistit nohy, nemusíte chodit ze zahrady do domu a zapínat sprchu v koupelně. Jen prostě otočíte kohoutkem na zahradě, a stejně dostanete příjemně teplou vodu.

Váš bazén určitě také přítomnost solární sprchy ocení. Pokud budete do bazénu vstupovat očištění, na kvalitě vody se to projeví, a v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Pokud si chcete udržet bazénovou vodu čistou a kvalitní, pořízení solární sprchy rozhodně doporučujeme.

voda

Jejich instalace a zprovoznění je navíc velmi jednoduchá. Většina solárních sprch je přenosných, pak tedy stačí jen vybrat, kam sprchu postavíte a připojit ji prostřednictvím rychlospojek k zdroji vody, například k zahradní hadici. Sprchu postavte na co nejvíce slunné místo, kde svítí po většinu dne, aby vám sluníčko zajistilo dostatečný ohřev vody. Solární sprchy mají zásobník na vodu, kde se bude voda ohřívat. U přenosných sprch bývá menší, ale pro běžnou tří až čtyřčlennou rodinu je většinou dostačující.