Mobilní telefon byl vždycky pro mě něco, že si můžu zavolat vždycky s někým, s kým chci. A taky jsem byla docela ráda, když jsem právě mobilní telefon dostala, když jsem začala chodit do osmé třídy. Protože já jsem základní školu měla od domova opravdu daleko, takže jsem musela taky dojíždět. A právě někdy, když jsem končila pozdě ve škole nebo byla v kroužku, tak pro mě musela autem jezdit moje máma nebo můj táta. Jenomže kolikrát jsem se taky v kroužku anebo ve škole zdržela, takže jsem potom taky nemohla dát vědět vůbec rodičům, aby na mě déle počkali nebo aby přijel i později, že se zdržím.

Nyní mám smart mobil.

Opravdu bylo to hrozné. Takže jsem byla velice ráda, když mi rodiče pořídili mobilní telefon, kterým jsem vždycky mohla dát alespoň vědět, že se zdržím a nepřijdu brzy domů. Rodiče taky byli rádi, že mě vždycky alespoň vždycky vyzvedli z kroužku včas, takže nemuseli zbytečně někde dlouho čekat. Je to docela výhodné. Takže pokud si myslíte, že mobilní telefon je pasé anebo že je to nevýhodný, tak se mýlíte. Myslím si, že by tedy i dítě mělo mít svůj mobil.

Dříve byly jiné mobily.

To právě díky mobilnímu telefonu můžete zažít tolik věcí, které ani nevíte. A na mobilním telefonu se skvěle taky hrají hry anebo tam taky můžete mít GPS. Abych se přiznala, tak právě když jsem synovi pořídila mobilní telefon, tak jsem ho spárovala se svým mobilním telefonem, takže alespoň vím, kde se vždycky přesně můj syn nachází, když má u sebe mobilní telefon. A je to skvělé a já si myslím, že tohle by ocenilo opravdu mnoho rodičů, takže je skvělé, že tohle vůbec existuje. Navíc mobilní telefon je už tak populární, a tak normální, že ho má úplně každý, že i malé děti už umí zacházet s mobilem. A jak jste využívali vy váš první mobilní telefon? Mnoho lidí to mělo hlavně na volání a psaní sms zpráv, ale děti taky hlavně na hraní skvělých her.