Dětská imunita je momentálně podle virologů velice oslabená, nicméně pokud vám omarodí děti je doma veselo, možná to znáte anebo vás to teprve čeká, ať či tak, můžete se na toto období připravit s předstihem.

Většinou je problém děti udržet v posteli, protože si pořád, za každou cenu i s vysokými teplotami chtějí hrát, tedy pak jsou tu i děti, které vydrží krásně ležet u pohádek, ale to jsou ojedinělé případy. Pakliže patříte do skupiny rodičů s ojedinělým případem tedy dítětem, co vydrží hezky ležet v posteli, pak velice gratulujeme máte štěstí!

teploměr a léky

Máme pro vás tip na hry, při kterých jsou děti alespoň více v klidu a mohou přitom i ležet, jen vás to bude stát trochu vlastní kreativity.

Každé dítě má své oblíbené pohádky, pořady, popřípadě zpívánky. Vaším úkolem bude ztvárnit kartičky na které namalujete, co nejvíce postaviček, které vaše dítě zná a má rádo. Pokud se na kreslení necítíte, mohla by pro vás být záchranou tiskárna, kde si vše jednoduše vytiskněte, ale ne každý ji má doma, navíc si tím osvěžíte mysl. Pokud máte karty hotové, chybí už jen jedno, z druhé strany kartičky napište, kdo to je, nebo co je to. Principem hry je dítěti ukazovat karty a ono musí hádat, kdo je to, poté kartičku otočit a zkontrolovat, zda je odpověď správná!

kreslící sada

Pokud je dítko starší anebo vám přijde hra jednoduchá můžete jí trochu ztížit a to tak, že bude muset dotyčný hádat, co postavička třeba ráda dělá, jí anebo s kým se ráda baví. Další variantou obtížnosti může být, že si dítě i samo spočítá uhodnuté karty, ale to už je jen opravdu pro zdatnější šikovnější děti. Jestliže potřebujete naopak hru zjednodušit postačí na kartičky namalovat třeba jen ovoce, zeleninu, zvířátka, oblečení, zkrátka fantazii se meze nekladou!

Tato hra je velice jednoduchá a dětičky baví dokonce je nějakou chvilku udrží i ležet, teď už jen aby se uzdravilo!