Vaše vlasy jsou zcela ve vašich rukou. Pravda, ovlivňuje je například i genetika, ovšem všechno se dá alespoň částečně změnit. Musíte jenom vědět, ze které strany a jakým způsobem se k tomu postavit. Bohužel, kdo chce krásné a zdravé vlasy, které se lesknou a září, musí do své hřívy něco investovat – a ne vždy jsou to jenom peníze. Chce to i čas a pravidelnou péči.


Příznaky poškození vlasů, které mají tendenci být suché a lámavé:  

·         Ztráta lesku
·         Ztráta elasticity
·         Ztráta přirozené vlhkosti vlivem slunce nebo mrazu nebo příliš častým fénováním a žehlením
·         Nedostatečná produkce mazu z mazových žláz
·         Ztráta hebkosti
·         Oslabené vlasové vlákno
·         Rozštěpené konečky
·         Porušení povrchové struktury vlasu, takže se často lámou
·         Poškození kořínků vlasů, takže vypadávají více, než je zdrávo
·         Ztráta tukového filmu, který vlas obaluje a chrání před poškozením


Faktory, které vlasům jednoznačně škodí

Většinou je to naše vina. Vystavujeme vlasy velmi nepříznivým podmínkám, ať už to je ostré slunce, slaná voda, vítr, mráz, déšť nebo sníh z přírodních vlivů, nebo je často barvíme, melírujeme, odbarvujeme, fénujeme, žehlíme, krčíme a lámeme v krkolomných účesech nebo se dopouštíme jiných chemických zásahů, například aplikaci gelu nebo tužidla, ale také ochranného laku na vlasy.
–          Kulmování
–          Fénování
–          Žehlení
–          Nesprávné česání
–          Používání ostrých hřebenů
–          Používání nesprávných kartáčů

Pokud už vlasy fénujete, doporučujeme je fénovat studeným vzduchem ze vzdálenosti alespoň patnáct centimetrů. Ano, bude to nejspíš trvat déle, ale vaše vlasy vám za to jednoznačně poděkují a také se vám odvděčí – budou vypadat mnohem zdravější.

Hlavně v létě je zbytečně nepřesušujte. V zimě naopak vždy vlasy dobře prosušte, než vyjdete ven. Jednak riskujete nachlazení, kdybyste vyšly ven s mokrou hlavou, a jednak byste si mohly vlasy nenávratně poškodit – kdyby byly vlasy mokré a zmrzly, byly by mnohem náchylnější k lámání.