Myslíte si, že máte hezký vkus a svůj dům si umíte zařídit hezky. Líbí se vám minimalismus a tak si koupíte konferenční stolek v tomto stylu. Jenže už máte zařízený dům z minulosti a nemůžete najednou vše vyměnit. Koupený konferenční stolek je tedy sice hezký, ale do vašeho domu se vlastně nehodí. Je důležité nenakupovat nábytek, ale i třeba doplňky podle toho, že se vám momentálně líbí.

Nakupujte podle toho, zda se vám hodí do současného vybavení, případně jestli jsou dané věci natolik neutrální, aby se vám hodili v budoucnu, kdy zamýšlíte komplexnější výměnu vašeho interiéru.

Co je důležité pro vytvoření útulného domova


Útulný domov nevytvoří tím, že se zahrnete věcmi, které se vám líbí. Vše je třeba dělat s rozmyslem. Pochopitelně, že nábytek v celém domě jen tak někdo vyměnit nemůže. Čím ale můžeme celý dům sjednotit, jsou doplňky. Také textilie mohou být naším velkým pomocníkem při přeměně domova. Vyměňte textilie v celém domě a získáte krásný kompaktní vzhled.

Sladit záclony, koberce, polštářky, ručníky a třeba povlečení do jedné barvy nebo do podobných odstínů není tak těžké. Volte barvy, které se vám líbí, které máte rádi a které působí pokud možno svěže. Pokud si do tmavého domu zvolíte temně fialovou barvu na textiliích, dobře neuděláte.

Doplňky, jako jsou vázičky, mísy na ovoce, obrazy a jiné volte ve stejných barvách či stejném stylu. Když budete mít dům, jak se říká „každý pes jiná ves“, bude působit neútulně a chaoticky. Útulností také docílíme tím, že budeme mít dostatek úložných prostor a odkládacích ploch. Nebudou se nám tak povalovat stohy časopisů po stolcích, roznošené oblečení po židlích a účty na nábytku.

Útulná domácnost je to, po čem všichni toužíme. Není těžké takové domácnosti docílit, vyzkoušejte to i vy.