Americká hypotéka nebo klasický úvěr na bydlení, který z těchto dvou úvěrových produktů zvolit? A hraje to vůbec roli, pro jaký z těchto úvěru se rozhodneme, nebo jejich rozdíly jsou jen minimální? Pojďme si je společně představit.

Klasický hypoteční úvěr na bydlení

Hypoteční úvěr na bydlení je účelový produkt, který v současnosti nabízí většina bank. Je potřeba si uvědomit, že účelovost tohoto úvěru je do jisté míry svázaná s celou řadou podmínek ze strany banky, které musí dlužník po celou dobu trvání úvěru plnit. Úvěr je primárně určený k financování vlastního bydlení, aby tedy měla banka přehled, zda je čerpán korektně, vyžaduje po dlužníkovi veškeré podklady související z jeho čerpáním. Což je pro řadu lidí trnem v oku a velmi svazují vlastnost tohoto úvěru. Spousta řemeslníků poskytuje slevu v případě placení za jejich služby na ruku. Jenže to v tomto případě samozřejmě není nutní, výstavba se tak může značně prodražit.

klíč od domu

Abychom však tento typ úvěru jenom nehanili, nabízí jednu z nejvýhodnějších úrokových sazeb na trhu. Vlastně v současné době se nenajde žádný úvěrový produkt, který by mohl v této konkrétní vlastnosti konkurovat. V současné době se roční úroková sazba u hypotečních úvěru na bydlení pohybuje kolem 1,5%. ˇÚroková sazba se samozřejmě u jednotlivých poskytovatelů liší.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je pro mnohé jasnou volbou, neboť se jedná o neúčelový produkt a odpadá tak povinnost dokládat bance informace o čerpání. Peníze je tak možné využít dle svého uvážení – cestování, studium v zahraničí nebo třeba pořízení automobilu.

maketa domu

Neúčelovost úvěru je do jisté míry vykoupeny vyšší úrokovou sazbou, která se v současné době pohybuje kolem 3%. To je ale stále výhodnější než u dlouhodobých spotřebitelských úvěrů. Za nejlevnější americkou hypotékou se pak vydejte do nebankovních společností, které nabízí i benevolentnější podmínky pro získání.