Jestli jste již někdy zaznamenali, že je skutečně těžší zvládnout některé práce, které jste běžně bez problémů dělali, tak je třeba se zastavit a podívat se tak trochu na realitu. Může za tím stát nějaký zdravotní problém, ale mnohdy je to pouze v tom, že jsme přibrali trochu více na své váze. Je poté logické, že tělo bude zvládat běžné práce nebo i chůzi, daleko hůře, než tomu bylo doposud. Je možné, že si řeknete, že to ještě není tak hrozné, vždyť soused odnaproti je na tom daleko hůř, ale to není řešení. V první řadě se jedná o vaše zdraví. Mnohé se o svém dosavadním stavu můžeme dozvědět z BMI indexu.

obezita

Tabulka plná pravdy

BMI – zkratka pro Body Mass Index se udává pomocí velmi jednoduchého výpočtu údajů, které do uvedené kalkulačky zaznamenáte. V podstatě během velmi krátké chvíle budete vědět, jak na tom jste s váhou a také BMI tabulka vám prozradí, jaká zdravotní rizika odpovídají výsledkům. Není třeba podléhat depresi nebo panice, ale pokud skutečně hodnoty vyjdou nepříznivě, tak je čas něco podniknout. To může být důvod, proč vám určité věci nejdou tak jako šly dříve.

vážení

Co budete potřebovat do tabulky uvést:

  • Pohlaví – s hmotností mohou mít problémy všichni, jen každý má k tomu jiné vlohy.
  • Věk – je samozřejmostí, že vyšší věk bude mít jiné hodnoty, než mladý člověk, který má být plný vitality.
  • Výška – i ta hraje rozhodující úlohu. Menší vzrůst si moc s velkou váhou rozumět nebude.
  • Současná váha – hmotnost se zadá do tabulky, která je v současné době, ne kterou byste chtěli mít.

Správnými a pravdivými údaji, které zadáte do BMI tabulky vyhodnotíte situaci, která vám může zodpovědět mnoho vašich otázek, proč se věci dějí tak jak je prožíváte. Naštěstí není nic ztraceno, a pokud je chuť na změnu, tak se dá mnohé skutečně obrátit k lepšímu. Daná hodnota by rozhodně měla vést k upravení návykových stravovacích zvyků a vůbec neuškodí trochu pohybu si naordinovat po každý den. Stačí i malá procházka.