Tohle heslo jsme slyšeli snad všichni. Ne však každý sport preferuje, ať už z hlediska zdraví nebo nechuti. Přitom sport může dělat duševní i fyzické zázraky!

Historie sportu

Sport tady byl už od pradávna. Již od novověku se lidé bavili házením oštěpů, lovením, zápasy na život a na smrt. Poměřování sil bylo velmi oblíbené. Kdo byl nejlepší, vyhrál. Tehdy to byl ale větší a nebezpečnější masakr, než jaký lidé provozují dnes. 

V dnešní době se naštěstí už nebojuje proti sokovi, který Vám chce například ukrást nevěstu. Dnes se sport stal formou zábavy, která může být nebezpečná jen z hlediska úrazu, který si můžete přivodit v jakémkoliv sportu. 

Druhy sportu

Mezi nejzákladnější druhy sportu patří:

Kolektivní

Gymnastika

Bojová umění

druhy sportu

Kolektivní sporty

Mezi tyto sporty patří hry s míčem či jiným předmětem. Hrát se může venku v hale i vevnitř, na travnatém hřišti, ledě, či antuce. Jednoduše řečeno, dva týmy se snaží nasbírat co nejvíce bodů, když dostanou míč/puk do branky, koše, přes čáru nebo síť. Patří zde například hokej, fotbal, házená, volejbal, basketbal nebo ragby. Tyto sporty mohou být nebezpečné, na hřišti je plno spoluhráčů a protihráčů, kteří Vás mohou snadno (i neúmyslně) zranit. Přesto bývají kolektivní sporty velmi populární.

Bojová umění

Bojová umění jsou nejnebezpečnějším sportem. Můžeme je přirovnat k historickým hrám. Nebojuje se sice na život a na smrt, jako to bylo kdysi, nicméně v tomto sportu se bez zranění neobejdete. V bojovém umění jsou pouze dva zápasníci, kteří se snaží protivníka porazit různými chvaty a kopy, za které získávají body. Pokud dojde k tzv. K.O., vyhrává bojovník, který knock-outoval protihráče. 

historie sporty

Gymnastika

Mezi gymnastiku řadíme aerobick, který je populární hlavně mezi ženami. Výhodou je, že se může praktikovat hlavně v pohodlí domova. Ženy jej vyhledávají hlavně při snaze zhubnout. Cvičí se ale také v posilovnách, kde lektorka ukazuje cviky. Další cvičení podobné aerobicku je například pilates, skákání na trampolíně, kalanetika nebo sportovní gymnastika. 

Tyto sporty patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Ve skutečnosti je jich mnohem více, mezi populární můžeme zařadit běh, tenis, golf, lyžování, dokonce i bobování nebo adrenalinové sporty. Určitě si ten svůj oblíbený najde každý, bude dělat to, co ho baví a navíc udělá něco pro své zdraví.