Snad jedinou nevýhodou sedacích vaků Beanbag je jejich šustění. Přesýpají se v nich totiž výplně tím, jak do nich usedáme a jak se na nich pohybujeme. Na tuto skutečnost buďte připraveni, ovšem je to jen zanedbatelné mínus ve srovnání s tím, co nám nabízí k našemu potěšení.

dívka na vaku

Vytvarujete si posed, jak chcete – to se vám stěží podaří někde jinde. Podobného jevu lze docílit u zdravotních matrací, zejména u silné vrstvy paměťového polyuretanu. Ten se ovšem nevyskytuje běžně u sedacích souprav a křesel, spíše jde o výjimečná řešení některých sedáků a herních křesel pro počítačové nadšence. Ovšem ani herní křeslo si nevytvarujete tak, abyste si na něj lehli, nebo napůl leželi a napůl seděli, stočili se do klubíčka, lehli si na bok, seděli v posedu lotosového květu atd. Zaujmout vlastní ideální polohu v sedacím vaku je běžné a tím docílíte toho, že uvolníte většinu svalových partií a umožníte jim lepší relaxaci. A o to tu hlavně jde – dobře relaxovat, popíjet svůj „bylinkový či ovocný čaj o páté“ a číst svou oblíbenou knihu v maximálním pohodlí.

modrý vak

Svůj čaj si tu klidně můžete vypít – když vsadíte na nylonový potah s vnitřní pogumovanou vrstvou, což je např. běžné u sedacích vaků Duo, pak vůbec nevadí, když na něj ten čaj omylem vylijete. Skvrnu snadno vyčistíte, a to i od kávy, pomocí houbičky s teplou vodou a trochou sody. Tekutina se dovnitř vaku nedostane, snadno ji vysušíte např. kuchyňskou papírovou utěrkou a můžete si tu v klidu dál číst svou knihu. Pouze si budete muset uvařit kávu nebo čaj znovu.

Užijte si barev – většina vaků se vyrábí v krásných barvách, které mohou perfektně ladit s vaší aurou. Vybírejte je s citem podle toho, jak vás která barva oslovuje. Některé z nich jsou i dvoubarevné a můžete je střídavě otáčet podle nálady. Nezapomínejte na to, že barvy mají také léčebný efekt, pomáhají zlepšit proudění lymfy a energie v těle a spolu s pohodlím tak lépe pomohou regenerovat vaše tělesné buňky.