Nejlevnější autopůjčovna Praha vám zajistí vůz v dobrém technickém stavu a s platnými doklady, s možností využít tažného zařízení, případně přívěsného vozíku. S touto soupravou se pak můžete vydat na cesty po republice, nebo do sousedních zemí, a samozřejmě i na delší vzdálenosti, máte-li zájem. V čem je cestování s pronajatou dodávkou výhodné a čím se liší od jízdy v osobním voze?

jízda po silnici

Máte větší přehled při řízení – řidiči nákladních vozidel dobře znají ten rozdíl, když se posadí do sporťáku s nízko posazenými sedadly. Čím výše se nachází kabina a čím výše jsou umístěna sedadla nad povrchem vozovky, tím větší přehled kolem sebe. Je to známý psychologický trik, který si snadno ověříte mimo jiné i na počítačovém simulátoru. Proto je také jízda ve Formuli 1 náročná na psychiku, nejen díky vyšším rychlostem, ale omezenému prostorovému vnímání. Díky většímu přehledu z kabiny řidiče je jízda s dodávkou bezpečnější i na delší vzdálenosti.

provoz na dálnici

Kabina je pohodlnější a prostornější – sedadla dodávek jsou konstruována s většími rozměry, proto je sezení pohodlnější. Je tu více místa na nohy, takže není nutné tak často zastavovat, jako na cestách v osobních autech. S tímto jevem se potýkají také lidé v „economy class“ v letecké přepravě, kde na dlouhých letech při zhoršeném průtoku krve do dolních končetin hrozí výskyt krevních sraženin (embolií).

Jízda ve skupině s více řidiči – ideální je, když se můžete v řízení střídat, nemusíte se pak zbytečně zdržovat a ujedete dlouhou vzdálenost téměř na jeden zátah. To se hodí např. při jízdě k moři, kterou lidé často praktikují v noci, kdy je na silnicích nízký provoz. A v zásadě platí pravidlo čím méně únavy za volantem, tím nižší riziko dopravní nehody. Dodávky je také výhodné využít při akcích v rámci skupiny nadšenců, např. vodáků či horolezců s možností připojit přívěs s nástavbou pro uložení sportovních potřeb.