Trend mobilních domů, který se k nám dostal ze Spojených států Amerických, si začíná získávat své příznivce i u nás. A není divu. V porovnání s klasickým domem je pořízení karavanu podstatně levnější. Také je zde fakt, že díky němu nejsme vázáni na jedno místo. Když se nám někde přestane líbit, jednoduše se přesuneme jinam, bez toho, že by bylo nutné procházet celý ten složitý proces, spojený se stěhováním.

Avšak tyto karavany se staly také vyhledávaným příbytkem pro ty nejchudší. Často je to totiž jediné bydlení, které si mohou, byť za pomoci dalších lidí, dovolit. Výhodou také je, že zde nemusí platit nájem, takže se mají o výdaj méně. A to je pro ně rozhodně důležité.

karavan1

Otázkou ovšem je, zda jsou mobilní domy celoroční Top mobilní domy vhodné i pro naše podmínky. Je totiž fakt, že ve Spojených státech je v zimě v jejich jižní části podstatně tepleji, než u nás. Pokud se například na severu ochladí, nic nebrání tomu, aby se nepřejelo do teplejších krajin. To u nás není tak jednoduché, neboť rozdíly jsou u nás minimální. Jsme zkrátka příliš malá země.

Dále je zde fakt, že ani vzdálenosti u nás nejsou tak velké. Ve Spojených státech, pokud jedete navštívit příbuzné z druhého konce země, musíte se připravit na několikadenní cestu. A je jasné, že v karavanu je podstatně pohodlnější. To u nás nehrozí. Zde dojedete z jednoho konce republiky na druhý během několika hodin. Navíc zde máme poměrně dobrou síť městské i meziměstské hromadné dopravy, takže skutečně není problém si kdykoliv kamkoliv zajet.

karavan2

I z tohoto důvodu je pochopitelné, proč u nás není tento způsob bydlení coby celoroční příliš doporučován. Jistě, někteří lidé nemají jinou možnost, avšak pokud je možné jiné řešení, ať už se jedná o vlastní dům, byt, či zkrátka podnájem, pak je rozhodně dobré jej využít. Rozhodně totiž budete ve větším pohodlí. A věřte, že v zimě se vám příliš chtít cestovat nebude.