Žít zdravě se dá určitě snadněji, než si myslíte. Stačí vsadit na superpotraviny, které obsahují všechno, co tělo potřebuje. Spirulina k nim patří.

Proč užívat pravidelně spirulinu

Spirulina je jednobuněčným organismem, který se může pěstovat jak ve slané tak i sladké vodě s vysokým obsahem pH. Ve volné přírodě se vyskytuje, ovšem ne v takovém množství, aby byla uspokojena poptávka na trhu, a proto se často pěstuje také v umělých nádržích a to nejčastěji v Japonsku. Je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů bílkovin, obsahuje řadu vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných látek a díky tomu se řadí mezi takzvané superpotraviny. Užívat se dá v několika formách a působí na řadu obtíží.

pexels-photo-1362306

Zelený zázrak přírody

Z vody, ve které se spirulina pěstuje, se sbírá na povrchu sytě zelený prášek, který se následně přefiltruje a ztuhne. Následně se dále zpracovává a na trh se pak spirulina dostává ve formě prášku nebo tablet. Spirulina tablety nakliceno.cz se užívají rozhodně pohodlněji, aby byla dosažena doporučená denní dávka, musíte jich ale spolykat poměrně dost. Prášek se dá přidávat do jídel, kaší nebo nápojů, koktejlů nebo smoothie. Tento zelený zázrak z přírody obsahuje obrovské množství bílkovin, minerálních látek, vitamínů z řady B, vitamín A, C, D, E, K a také karoteny.

pexels-photo-932638

Na co je vhodná?

Využívá se pro své protizánětlivé a antioxidační účinky, pomáhá s hubnutím, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje obranyschopnost organismu, urychluje hojení ran, napomáhá ke zpomalování procesů stárnutí, celkově detoxikuje organismus a pomáhá upravit špatné zažívání, postará se také o zdravě vypadající pokožku a vlasy, výrazně snižuje projevy únavy a také se podílí na zdravé krvetvorbě. Odkyseluje překyselený organismus a hodí se dokonce i pro vegany nebo vegetariány. Ve všech směrech tak podporuje nejen zdraví, ale také všechny životní styly.

Velmi podobné účinky jako spirulina má také chlorella – ta má však velký vliv i na správnou činnost kardiovaskulárního systému. Obě tyto superpotraviny by ale ani vám v jídelníčku rozhodně chybět neměly. I ve formě tablet totiž do sebe dostane čistou sílu tohoto zázračného organismu.