Naprostá většina žen touží po dokonalé, štíhlé postavě. K tomu samozřejmě velkým dílem napomáhá i to, že právě ženy s takovouto figurou vidí denně v televizi, ať už v nejrůznějších filmech či seriálech, nebo ve zpravodajských relacích.

Samozřejmě není pochyb o tom, že ze zdravotního hlediska je štíhlá postava ideální. Obezita koneckonců přispívá k rozvoji diabetu i nejrůznějších kardiovaskulárních chorob. Nehledě na to, že rozhodně není příjemné, když funíte po vyšlapání jedněch schodů.

bazen4

Dobrá, ale jak toho dosáhnout? Jak mnoho z nás ví, dostat se na ideální váhu není nic jednoduchého. K tomu nám samozřejmě nepomáhá ani náš současný sedavý životní styl. Ať se nám to líbí, nebo ne, většina z nás v práci po většinu doby sedí. Jistě, není pochyb o tom, že práce je psychicky skutečně vyčerpávající, a po skončení pracovní doby jsme skutečně unavení. Avšak je třeba přiznat, že mnoho kalorií tím nespálíme.

Jistě, mohli bychom sportovat po práci, avšak stačí si uvědomit, že nám začíná „druhá směna“ – vyzvednout děti, zkontrolovat jim úkoly, případně je s nimi udělat, uvařit večeři, udělat ty nejzákladnější a nejnutnější domácí práce, a jsme rádi, když si večer můžeme alespoň na chvilku sednout do křesla, než půjdeme spát. A druhý den tento kolotoč začíná nanovo. Víkendy jsou potom stráveny praním, uklízením a jinými domácími pracemi.

bazen9

Nelze se tedy divit, že se ženy snaží najít cestu, jak i přes tento životní styl shodit nějaké to kilo. A jedním z oblíbených způsobů je využití nejrůznějších léků a jiných doplňků na hubnutí. Tak si například zjišťují, kde koupit Adipex, ideálně bez předpisu, což je jeden z nejoblíbenějších přípravků.

Problém je, že tyto léky obvykle nemají takový efekt, v jaký doufají. Jistě, v ženských časopisech si přečteme spoustu „zaručených“ diet, které pomohly zhubnout mnoha slavným osobnostem, případně o zázračných přípravcích. Avšak pravdou je, že jejich efekt bývá obvykle minimální. Vše totiž záleží na rovnováze mezi příjmem a výdejem energie. Pokud té nebude dosaženo, pak zkrátka nezhubneme.