Kokosový olej je stále populárnější a je to zejména proto, že má širokou škálu využití. Na co vše je dobrý a s čím vám může pomoci? Oceníte jej téměř vždy.

Kokosový olej a jeho využití – doma se vám určitě bude hodit

Kokosový olej má mnohostranné využití a ani u vás doma se jistě neztratí. V posledních letech jeho popularita stoupá raketovým tempem a určitě se není čemu divit. Využít se dá totiž v kuchyni, v koupelně a dokonce pomůže i s hubnutím. Díky jeho chuti a vůni s ním bude radost nejen vařit, ale oceníte jej i při péči o sebe. Co všechno umí? Určitě budete mile překvapení.

pexels-photo-725998

Universální zázrak

Kokosový olej Nakliceno umožňuje při používání v kuchyni vařit mnohem zdravěji, což platí především pro smažení. Ani při vysokých teplotách se totiž nepřepaluje, je skvělý také na pečení sladkých dezertů, vhodný je jak pro studenou tak teplou kuchyni a zcela tak může nahradit běžný tuk, který používáte běžně. Kromě toho se doporučuje užívat jej jen tak, jedna až dvě lžičky denně vám pomohou s hubnutí, napomáhá totiž spalovat tuky a rozproudit zpomalený metabolismus, navíc účinně zahání chuť na sladké, což je také velkým pozitivem.

Vliv má také na hladinu cholesterolu v krvi, cholesterol je strašák a tímto problémem trpí řada lidí, přitom právě vysoký cholesterol může vést ke vzniku dalších závažných chorob. Zatímco dříve se tvrdilo, že kokosový olej zvyšuje jeho hladinu, jiné studie potvrdily, že se není čeho obávat, protože obsahuje i zdravý cholesterol, který tělo potřebuje.

pexels-photo-1652002

Do kosmetické taštičky

Další nespornou výhodou je využití kokosového oleje v kosmetice. Pomůže se suchou pokožkou, dokonce podporuje hojení drobných poranění a je vhodný pro alergiky a osoby se sklony ke kožním vyrážkám. Použít se dá i jako maska na chodidla, kdy zjemňuje ztvrdlou kůži. Pomáhá také regenerovat vlasy, zlepšuje stav polámaných a třepících se vlasů. Stačí jej nanést na vlasy v celé jejich délce, pro celkovou regeneraci, při potížích s konečky je možné nanést je pouze na ně. Po několika minutách působení je potřeba vlasy řádně umýt šampónem, protože přirozeně mohou zůstat vlasy po masce mastnější.

Kokosový olej je skutečně všestranný pomocník, který by vám doma neměl chybět.