Pro pohodovou koupací sezónu je zapotřebí udržovat vodu čistou. Veliký vliv na to má Bazénová filtrace, a proto můžeme zvolit čistič bazénové filtrace.

Čistá voda v bazénu

Mechanické i chemické čištění

Sami si můžete všimnout, že stojatá voda v přírodě začne zelenat a většinou není úplně čistá. Z toho důvodu musíme o vodu skutečně pečovat, aby skutečně byli hezky čistá a my se v ní mohli pohodlně koupat bez zdravotních problémů. Aby ve vodě nebyli zelené organismy, tak se nejčastěji používá chlór, jenž navíc působí jako dezinfekce. Tím máme vyřešené škodlivé organismy ve vodě, ale následně se musíme zbavit nečistot, jež by ve vodě mohli všude možně plavat, přičemž se jedná o prach, mušky, špínu a mnoho dalších prvků, jenž se venku do vody snadno dostanou. Z tohoto důvodu musíme dobrou filtraci, přičemž mezi ty nejúčinnější se řadí bezesporu písková filtrace.

skokanský můstek

Dbejte na její dostatečný výkon, aby čerpadlo zvládnou přefiltrovat veškerou vodu několikrát za den, kdy se nečistoty usadí v náplně filtrace a my se můžeme koupat v čisté vodě. Je dobré mít po ruce vybavení jako síť, bazénový vysavač a další užitečné pomůcky.

Náplň filtrace

Voda neustále porodí celým systémem filtrace, kde he pro nás stěžejní hlavně náplň filtrace. Protože v ní se zachycují všemožné nečistoty a věci, jenž nechceme mít ve vodě a koupat se v nich. Z tohoto důvodu je velmi oblíbená písková filtrace, protože jemný písek skutečně zachytí i velmi malinké částice. Samozřejmě náplň je po určité době špinavější a špinavější.

čirá voda

Z tohoto důvodu by se měla každé dva roky měnit, kdy starou vyjmeme a do boxu nasypeme nový písek z pytle. Ovšem hodí se náplň pravidelně čistit třeba na začátku sezóny, aby byla skutečně čistá a mohla efektivně zase filtrovat vodu. Používá se k tomu čistič filtrů 5 l https://www.chlorito.cz/cistic-filtru-5l, přičemž tohle balení postačí až na 100l náplně, takže Vám skutečně vydrží delší dobu a budete ji moci použít několikrát. I takto velké balení stojí v řádu stovek, a proto je výhodné. Přípravek je velmi účinný, takže si můžete být jisti tím, že spolehlivě pročistí i Vaši filtraci, která bude moci dále sloužit.