Návštěvu zubní ordinace bychom neměli podceňovat. Pravidelné prohlídky mohou předejít snadno různým a mnohdy velmi závažným problémům. Také bychom jako rodiče měli být zodpovědní a naučit své děti, jak se mají správně starat o svůj chrup. Naučit je správné zubní hygieně a nepodceňovat návštěvu u svého zubaře. Těch je mimochodem stálý nedostatek. Dětské zoubky potřebují také ošetření a mnohdy radikálnější řešení, než se na první pohled může zdát. Zvláště v tom případu, kdy zoubky rostou křivě nebo jsou s nimi problémy. Děti si přece jenom na léčbu například fixními aparáty zvyknou lépe, než v dospělejším věku.

fixní rovnátka

Začátky nebyly jednoduché

Když se začaly dětem dávat snímací rovnátka, tak moc parády a mnohdy ani efektu to nesklidilo. Byly nejen nepohodlné, ale díky snadnému sundání se také moc nenosily. Je pravdou, že tato metoda stále existuje, ale více se upřednostňují jiné praktiky, které jsou přirozeně lepší. V dnešní době jsou spíše žádané fixní přístroje. Rovnátka pro děti jsou potom daleko pohodlnější a dokonce se dají vyrobit tak, že jsou jakoby moderním doplňkem. To potom nikoho neodrazuje od jejich nošení a ani se za ně nestydí. Starší děti si mohou dokonce zvolit i jinou metodu neviditelných rovnátek, pokud by jim to bránilo v nošení z estetického důvodu. Možností je skutečně více a stačí se jen domluvit s odborníky, kteří mají pochopení i pro tuto stránku.

otisky zubů

Zámečky a drátky

Fixní rovnátka se dělají přímo na míru a tak je důležité spolupracovat s lékaři. Otisky zubů jsou stěžejní a podle nich se vytvoří aparát přesně na míru. Je také velmi důležitá samotná hygiena chrupu a to jak před instalací rovnátek, tak během jejich nošení. Všechno se dá ale naučit, a když se budou dodržovat stanovená pravidla a kontroly u lékaře, tak se vše v poměrně krátké době srovná. Rodiče potěší i ta možnost, že dětským a mladistvým pacientům přispívají zdravotní pojišťovny. Celou částku uhradí pouze ve vážných případech, kterými jsou například rozštěpy. Ale i částečná úhrada potěší.