Do divadla v teplákách?
Zatímco dříve mělo oblékání svá pevná pravidla, dnes si každý nosí, co chce. Dříve bylo normální chodit do divadla v šatech a v obleku, dnes tam vidíme zcela běžně „sportovce“, kteří nejspíš nemají v šatníku nic jiného než šusťáky. Přijít do divadla v džínách a v tričku už podle většiny není faux-pas, ale zdravý rozum a slušné chování by v tomhle případě měly zvítězit. Tím, že se slušně oblečete, ze sebe neuděláte idiota, ale naopak prokážete úctu hercům a jejich umění.
nohy v teniskách
Pro vysvědčení v kraťasech?
Stejně tak školáci už nepovažují vysvědčení za příležitost obléct si nejlepší šaty. Buď je to rodičům jedno, nebo nechtějí být mezi spolužáky za exoty. S vysvědčením v rukou tak vídáme v ulicích děvčata, která mají velice „aktuální“ šortky, ze kterých jim lezou půlky, ale protože je to tak slavný den, vezmou si aspoň podpatky a rtěnku. U dvanáctiletých holek je to na pováženou.
novomanželé s kytkou
Inspirovat se u celebrit?
Dnešní svět vštěpuje mladé generaci, že pravidla jsou trapná a každý by měl být hlavně sám sebou. Teenageři však jsou sami sebou jen do té míry, jak to odkoukají ze sociálních sítí, z televize, od youtuberů a celebrit. Oblékat se nepotřebují podle svého, ale podle toho, co jim diktuje někdo jiný. Prostě jdou do módního řetězce a koupí si to, co je vepředu, nejlépe ve slevě. Když je to přestane bavit, vyhodí to. A za týden znova.
selfie v posteli
Roztrhat, nebo koupit roztrhané?
Mladí lidé příliš nepřemýšlejí, jestli to, co nosí, je vkusné, praktické nebo dokonce hezké. Věří tomu, že když se to prodává, tak to musí mít. Není divu, když i celebrity chodí oděné do tepláků a průsvitných šatů. A tak všechny dívky mají navlas stejné legíny a šortky nehledě na to, jak to vypadá. Každá musí mít roztrhané džíny, přestože je naprostá stupidita platit za schválně zničené oblečení, a navíc je v tom zima. Nevadí, že v žabkách se nedá chodit. Je to přece in!
Kluci na tom nejsou o moc líp, na tričkách nosí přihlouplé nápisy, kalhoty mají příšerně upnuté a kšiltovky už dávno ztratily svůj původní význam.
Být za princeznu?
Některá pravidla se však drží zuby nehty, hlavně proto, že každý chce občas vypadat jako ze škatulky. Především ženy touží být za princezny, alespoň ve svůj velký den, čehož využívají svatební salony a půjčovny. Ty jsou plné příšerných šatů s nepadnoucími korzety, nařasenými sukněmi a lacinými ozdobami. Z neznámého důvodu si takový skvost spousta žen na svou svatbu opravdu obleče. A nikdo si nedovolí ji nepochválit, jak nádherně vypadá.
Investovat do svého šatníku?
Svatby, promoce, taneční či plesy jsou místem, kam velké róby patří. Ne každý má ovšem co si vzít na sebe. Přitom každý muž by měl mít alespoň jeden kvalitní oblek. Stejně tak ženy by měly mít pár krásných šatů, které jim padnou.
Je to přece radost, vypadat krásně a sklízet obdivné pohledy. Není ostuda vědět, co si vzít na jakou příležitost na sebe. Není ztráta času nakupovat, kombinovat a pečlivě se strojit. Jsme přece lidé a ne zvířata.