Bez sladkého a šťavnatého ovoce, které osvěžuje a odlehčuje organismus, si léto nedovedeme představit.  Pokud si tedy chceme doma vytvořit úžasnou letní atmosféru, je třeba, aby se takové letní ovoce dostalo i do našeho interiéru.  Ananasy se na výsluní letních sezón drží již po několik let. Nastěhujme tedy ananas nejenom do lednice, ale i jako dekorace do domácího prostředí. Letos se objevují v nádherných a nepřehlédnutelných odstínech žluté, růžové anebo zelené.
sova u postele

Tropické motivy

Tuto sezónu se objevují také nástěnné dekorace s tropickými a subtropickými motivy. Báječnou letní pohodu nám mohou navodit bytové doplňky například se vzorem:
·         kaktusů
·         exotických květin
·         cizokrajných ptáků a motýlů
·         růžových plameňáků
pomeranče s ananasem

Komu se zelení

Radost z léta evokuje také barva léta, zelená. Tato barva je v odstínu plného svěžesti a nadšení. Připomíná nám probouzející se přírodu, vzkvétající zeleň a svěžest. Tyto zelené doplňky můžeme zakomponovat do interiéru například jako:
·         Koberec s populárním marockým vzorem.
·         Příbory v zelené barvě.
·         Skleněné dekorace se zeleným nádechem.
Všechny tyto svěží doplňky náš interiér rozzáří a dodají mu náboj pozitivní energie. A navíc ještě doladíme bydlení velikým množstvím rostlin. Mohou být jak v květináčích, tak i ve vázách.

Barva písku

K létu patří také horký písek, poušť a zlato, které evokuje náklady starých arabských kupců. To vše zosobňují neutrální tóny béžové barvy. Tato barva potom báječně ladí s chladivými odstíny modré. A jako zelenou tečku tomu dodáme opět se zelenými kaktusy. Tato barva je pro léto jako stvořená. Mohou ji potom doplňovat nejrůznější přírodní materiály, jako například:
·         dřevo
·         kámen
·         len
·         bavlna
·         ratan
dekorační kaktus
Tyto kombinace, které vycházejí z přírody, na nás působí jemně a harmonicky. Vytvářejí tak skvělý neutrální základ pro barevné experimenty. A jelikož je takto zřízený interiér inspirovaný pouští, je ideální do něho zakomponovat zářivé zlaté doplňky, které budou připomínat rozpálené slunce. Mohou to být třeba:
·         stolní lampa
·         květináč
·         ozdobné zrcadlo