Biatlon je zimní sport, který spočívá v běhání úseků na sněhu na běžkách a to je prokládáno střelbou na terče různého průměru vzdálené 50 metrů, dle střelby vstoje a vleže. Tento sport je díky kombinaci dvou činností velice atraktivní pro diváky všeho věku. Na rozdíl od klasického běhu na běžkách, má biatlon mnohem více proměnných a dokáže se dynamičtěji proměňovat v průběhu závodu. Dle typu závodu jsou závodníci za netrefený terč na střelnici penalizování trestným kolem, kterým závodník ztratí čas, ale i sílu. Díky tomuto prvku se nikdy nedá předem stoprocentně předpokládat vítěz, protože může na střelnici přijít poryv větru a vše je jinak. Olympiáda je pro mnoho sportovců jakéhokoliv sportu vrchol. Zvítězit nebo aspoň získat medaili na olympiádě je opravdu vrcholový výkon, za který se určitě nikdo nemusí stydět. Už i samotná nominace je velká čest jelikož na olympiádu se dostávají opravdu jen ti nejlepší.

olympijské kruhy

V rámci biatlonu se nominace letos již rozdělily. Každá země může nominovat jen určitý počet sportovců v závislosti na pořadí národů v celkovém hodnocení aktuální sezóny. Velká výhoda je získat pět míst jelikož ve štafetě jsou čtyři členové a jeden tedy působí jako náhradník při neočekávaných komplikacích. Českému týmu se letos těchto pět míst podařilo získat takže na olympiádu mohou jet s trochu větším klidem.

běh na lyžích

Jak jsem již zmínila tak olympiádu je pro mnoho sportovců vrcholné období, což mimo jiné znamená i to, že po olympiádě mnoho sportovců svou kariéru ukončí. V českém týmu je nyní Markéta Davidová, která září svými výsledky asi nejvíce. Právě ona je ale jedna ze sportovkyň, která plánuje po olympiádě svou biatlonovou kariéru ukončit a věnovat se oboru, který vystudovala na vysoké škole. Zatím to stále není úplně jisté, ale každopádně se to dozvíme až po zmíněné sportovní události.