Bez kvalitního telefonu se už skoro nikdo na tomto světě neobejde. Přes telefon se objednává jídlo v restauraci, platí účty a příkazy. Přes telefon se dokážete spojit s přáteli, kteří žijí třeba na druhém konci světa. Mobilní telefon vám umožňuje nejen člověka slyšet, ale také ho i vidět. Přes různé mobilní aplikace dokážete řešit téměř jakýkoliv problém. Ale zamyslete se, jak to mají těžké nejstarší příslušníci našich rodin. A pokud se zamyslíme tak právě oni potřebují mobilní spojení ze všech nás nejvíc. To oni se potřebují spojit se svými blízkými, protože bydlí v mnoha případech úplně sami.

mobil

To oni potřebují různé aplikace, které by jim třeba v případě nutnosti dokázaly přivolat sanitku nebo jinou záchrannou službu. To oni potřebují, aby jim mobilní aplikace připomínala, kdy si mají vzít své léky. Ale jaký přesný typ je pro ně ten nejlepší volbou? Ani chytrý nebo dotykový telefon není nic nového ve světě mobilních telefonů pro seniory. Asi mezi nejzákladnější mobilní typy patří značka mobilních telefonů Aligátor. I tento mobil má aplikace, které senior určitě ocení a není ojedinělé, že se tímto telefon snadno připojíte i k internetu. Disponuje také velice důležitým tlačítkem SOS, které slouží k přivolání záchranné služby v případě ohrožení života člověka. Má i velký displej, aby se senior mohl lehce zorientovat a byl pro ně jednoduše a srozumitelně uspořádán. Má vysokou výdrž baterie. Jediné nevýhody, které má je vyšší pořizovací cena. Ale myslím si, že právě vaší babičce nebo dědečkovi telefon vydrží určitě několik let.

mobil

A nemá úplně nejlepší fotoaparát. To už záleží, na co se ho chystáte využívat především. Aligátor je už typ smartphonu, který pohání operační systém, který je na bázi Androidu. A tak ani vaši rodiče a prarodiče už se nemusejí bát, že by přišli o vychytávky jako je Skype nebo Messenger. V telefonu je i zabudovaná GPS a v případě nouze se sám zapne a zavolá na předem přednastavená čísla, která jsou již zabudovaná v telefonu. Tento typ telefonu bych vřele doporučila naší nejstarší generaci. Může zůstat v kontaktu se svojí rodinou a přáteli. Nemusí se ničeho bát určitě telefonu porozumí a na konec ho nebude chtít dát z ruky. Uvidíte.