Pamatujete si na svůj první mobil? Já ano. Byl to takový malinký mobil, docela těžký a měl anténu. Určitě si to dokážete představit ten starý malý mobil s anténou. Taky si pamatuji, že jsem ho dostala na Vánoce od táty, protože celý rok jsem si strašně přála mobil. V této době byly právě u nás v České republice docela taková novinka. Nevím jak dlouho, ale asi byli na trhu možná čtyři až pět let. Takže bylo docela složité si mobil sehnat. Protože v té době byly mobily opravdu drahé. Dnešní model bych si v té době koupila opravdu asi za padesát tisíc korun.

Mobil má už každý.

Takže by to bylo určitě nesnesitelné a nesehnatelné. A proto jsem byla ráda, když jsem od mého táty na Vánoce dostala tento mobil. Ostatní dárky už jsem se vůbec neřešila, když jsem měla mobil. Měla jsem radost pouze z mobilu. Ihned jsem ho rychle zapnula a šla jsem prozkoumávat, jak je tam má funkce. Jenom mě zklamalo, když jsem tam nenašla ani jednu hru. Právě nejvíc jsem se těšila na hry.

Bez mobilu už nefunguji.

Právě hry na mobilu byly pro mě nejvíc a taky žádané. Chtěla jsem právě hlavně hry na mobilu, protože je hráli všichni. Protože mi bylo jasné, že nebudu mít peníze na kredit, tak jsem chtěla hrát alespoň hry. A pamatujete si vůbec, kolik stály sms a hovor? Já si pamatuji, že dříve jedna sms stála deset korun. A v dnešní době to naprosto nemožné. Taky si pamatuji, že dříve stál hovor dvacet korun na jednu minutu, je to opravdu hodně peněz. Na to, že v té době bylo méně peněz, než je nyní. Nicméně ale doby se mění a s tím se mění taky mobily a všelijaká technika. A dnešní mobily jsou jistě lepší. Já už bych ani nespočítala, kolik jsem měla za svůj život mobilů. Možná tak deset, ale jsem ráda, že existují už ty nové chytré mobily, které vám změří třeba i vaše kroky anebo to, jaký máte životní styl. Musím říct, že mobil je asi můj nejlepší kamarád a opravdu bych bez něj už nemohla být.