Výstavba rodinného domu patří mezi základní kroky ve vývoji lidského života. Přitom nemusí jít přímo o výstavbu, ale také pořízení si bytu. Každý z nás postupem času projde vývojem vzdělávání, které dojde až do fáze kdy se budeme chtít usadit. Od skromných začátků, kdy trávíme čas v bytě a zažíváme první pocity ze skutečného života a osamostatnění až k tužbám po vlastním bydlení.
zeď z cihel
Vlastním bydlením je myšleno bydlení v novém, kdy neplatíme žádný nájem, nedělíme se o budovu s dalšími nájemníky, ale zažíváme pocit z pouze našeho vlastnictví. Jenže zde může nastat zádrhel, kdy je vlastní nemovitost v dnešní době bohužel považována za luxus, který není pro každého. Někteří si vlastní bydlení nemůžou dovolit vůbec, a proto také tráví celý život bytě, které má značně omezené prostory. A ti, co si jej dovolit nemůžou se musí smířit s tím, že se prostě budou muset zadlužit.
Naštěstí se ekonomika nachází ve fázi, která je příznivě nakloněna půjčování peněz a cena úvěrů, tedy úroku je na velice nízké úrovni. Možnosti, kde si můžeme půjčit existuje hned několik. Z toho důvodu také lidé často tápou, kde si peníze půjčit a mnohdy se zbytečně zadluží ve chvílích, kdy to může být naprosto zbytečné.
kreslení s dcerou
Existují dvě základní instituce, kde si lidé můžou půjčit peníze:
·         Bankovní sektor
·         Nebankovní sektor
První ze zmíněných je řazen jako určitá záruky kvality a stálosti. Proto to také lidé zkusí na prvním místě zde. Banka ale od každého uživatele vyžaduje určité záruky, které chrání banku před případnou ztrátou poskytnutých finančních prostředků. Každý žadatel o půjčku je testován, zda je vhodným adeptem. Každý zákazník tak musí dodat určité záruky, že je pro banku žádoucí.
·         Zástavu nemovitosti nebo ručitel
·         Doložení z výpisu registru dlužníků
·         Doklad o stabilním příjmů
Pokud žadatel dodá potřebné dokumenty a je zjištěno, že je vše v pořádku. Nic nebrání tomu, aby mu byla půjčka poskytnuta. V opačném případě je žádost zamítnuta a daná osoba se musí obrátit na nebankovní společnost.