Gran Canaria je exotikou v pravém slova smyslu, zároveň však ostrovem protikladů.
Nadmořská výška – Zatímco na hladině moře je nadmořská výška naprosto logicky rovna nule, pouhých třicet kilometrů vzdušnou čarou odtud se vypínají velehory přesahující 2500 metrů, tedy vysoké téměř jako Lomnický štít ve Vysokých Tatrách. Výlet zapůjčeným vozem do hor je nesmírně poutavý a rozhodně jej lze doporučit.
kanárské ostrovy.jpg
Datlové palmy a evropská horská borovice – Pobřeží vás nenechá na pochybách, že se nacházíte jen několik stovek kilometrů od afrických břehů, na úrovni saharské pouště Mauretánie a Maroka. Palmy tu rostou doslova na každém kroku, stačí však vydat se do nitra ostrova a vystoupat do hor, kde rostou zakrslé horské borovice a některé kleče vám mohou připomínat prostředí Krkonošského národního parku.
Honosné hotely a chatrče – ve vnitrozemí vás mohou překvapit mnohé chatrče se slaměnou stříškou, kde žijí skromní lidé. Chovají domácí zvířectvo, pěstují ovoce a zeleninu a je tu docela jiný svět ve srovnání s pobřežím. Tam se střídají honosné hotely s luxusními bungalovy, stovkami bazénů, a uměle zavlažovanou zelení.

Specifické klimatické pásmo

Kanárské ostrovy se vyznačují několika zvláštnostmi, které jen stěží prožijete v jiných exotických destinacích. Jednou z nich je tamní specifické podnebí. Kdo o této lokalitě nic neví, bude jistě příjemně překvapen. Jakmile se totiž vysloví termín „exotika“, většina z nás si představí subtropické nebo tropické pásmo s vysokou vlhkostí a teplotami vzduchu, překračujícími běžně hodnotu 30 stupňů Celsia. Na „Kanárech“ je tomu ovšem jinak, po celý rok tu panuje velmi příjemné klima. Denní teploty se pohybují v průměru kolem 23 stupňů, kolísají od 18 do 26 stupňů a zpravidla výjimečně překročí tropickou třicítku. Nejtepleji je zde od června do srpna, ovšem rozdíl mezi červencem a lednem je téměř neznatelný.
les na gran-canaria.jpg

Cestovní pojištění

Pobyt za hranicemi naší země nemusí vždy vycházet podle našich představ. Při cestování, při sportu a pobytu v blízkosti oceánu může dojít k úrazu, nebo k odcizení předmětů, případně ke zpoždění letu, či ke ztrátě nebo zpoždění cestovních zavazadel. Jsou to pochopitelně nemilé události, podle statistik se však přihodí takřka na každém zájezdu alespoň jedna z nich. Cestovní pojištění s asistenční službou je jakousi zárukou, neměli byste v žádném případě něco takového podceňovat vzhledem k vysokým nákladům, které vyžaduje pobyt v nemocnici nebo řešení situací v souvislosti se ztrátou vašich osobních věcí.