Je docela běžné, že když chce někdo podnikat, zjistí si vše, co se toho nějak týká, a je-li si jist, že to zvládne, rozjede své podnikání tím, že si sám založí svoji firmu, třeba společnost s ručením omezeným. Jistě, znamená to nějaký ten vynaložený čas, stojí to i energii a určitou dávku byrokracie a nervů, a také se musí zjistit, jak na to, pokud to dělá takový budoucí podnikatel poprvé.

obchodní smlouva

Ale když na to přijde, nemusí být začátky v podnikání zase až tak moc komplikované, co se založení něčí firmy týká. Protože tu si sice někdo, kdo chce podnikat, pořídit musí, tomu se nelze vyhnout, ale cesta k takové vlastní firmě se dá maximálně usnadnit. A to tím, že když se s ní někdo nechce zakládat od úplného prvopočátku, může to za sebe nechat udělat někoho jiného a přijít vlastně až k hotovému.

Jsou tu totiž i profesionálové, kteří se zakládáním společností s ručením omezeným pro jiné lidi zabývají. Kteří tu zařídí všechno, co je třeba, aby si pak mohl ten, kdo určitou firmu chce, tuto jenom přijít koupit. A pokud jde o takový prodej sro cena není ničím, co by tu odrazovalo. Protože chce-li zde někdo svoji společnost s ručením omezeným s osmnáctitisícovým základním kapitálem získat, vyjde ho všechno, co s ní souvisí, na méně než deset tisícovek.

firma Zetor

A co si tímto výdajem někdo zajistí nebo čeho je ušetřen? Zaregistrují mu tu a do obchodního rejstříku zapíší živnost volnou – Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, zajistí mu tu třeba i prodej s. r. o společnosti s historií, zapíší sídlo společnosti a zajistí přístup do kanceláře v případě jednání s finančním či živnostenským úřadem, a třeba i nabídnou dobře vypadající virtuální sídlo společnosti.

Takže mohou být podnikatelské začátky kohokoliv snadnější, než je běžné. A jistě se shodneme, že 9.900 Kč za takové usnadnění podnikatelského života stojí.