Pokud jste poněkud temperamentnějšího ražení, určitě řešíte situace s horkou hlavou. Pokud ale nepatříte mezi ty právě energické bytosti, patrně se snažíte problémy řešit domluvou a empatickým chováním. Je pravdou, že oba typy povah mají své meze, kterým při jejich překročení hrozí problémy. Ale pozor! Ne za každé situace.

síla

V případě fyzického napadení agresorem by se měly oba typy povah sloučit v jednu jedinou. Konáš mi zlo? Vypustím zlo i já! A to s naprosto jasnou a klidnou hlavou!

Ovšem Vaše zlo tkví spíš v obranném postavení, než útočném, nebo zastrašovacím,

Kdybyste tak měli dar, jako mívají čarodějové a kouzelníci!

Kdybyste se dostali do podobné situace, určitě byste rádi přivítali ohnivé koule, které srší z rukou čarodějů, viďte? Tím byste agresora zneškodnili okamžitě.

Přesto, že nežijeme ve virtuálním světě filmů, takovou podobnost s ohnivou koulí Vám mohou poskytnout paralyzéry.

Elektrickým výbojem dokážete agresora zneškodnit také okamžitě. S tím rozdílem, že nezabijete, ale jen ochromíte jeho pohybový aparát. A to úplně stačí k tomu, abyste se dostali včas do bezpečí. A že paralyzér můžete mít u sebe v podobě deštníku, nebo baterky, je ještě větším překvapením pro agresora, který Vás chce okrást nebo fyzicky napadnout. To opravdu nečeká, že předmět každodenní potřeby ho může zastavit tak razantním způsobem!

strach

Nepodléhejte strachu.

Není nic jednoduchého zachovat klidnou mysl a nepodehnout strachu z násilí. Je to vážně těžké. Ale Vy budete mít při sobě paralyzér, o kterém agresor neví. A v tom máte obrovskou výhodu! To je ten moment překvapení, který agresor v žádném případě nečeká. Využijte tedy této své výhody ve svůj prospěch a zapracujte ve chvíli násilí na klidné mysli. Jedině tak neuděláte chybu a agresora snadno zneškodníte! Teprve potom se můžete uvolnit a nechat volný průchod svému strachu. Až budete v bezpečí!