Pohyb je pro naše tělo přirozený, i když ne každý chce uvěřit. Pokud tedy nebudeme našemu tělu dopřávat dostatek pohybu, může to mít za následek řadu zdravotních problémů, které mohou následně ovlivnit kvalitu našeho života. V období, kdy se mnoho profesí přesunulo za psací stůl je to více než nezbytné a jelikož i vlivem pandemie koronaviru jsme neustále zavření doma, je správný čas s tím něco udělat. Kdy jindy budeme mít tolik času, když ne právě teď?

kondiční běh

Na výběr máme z celé řady sportů, pojďme se ale společně podívat na jeden z nejzákladnějších a zároveň nejoblíbenějších. Ano, řeč je o běhání. Běhat může začít kdokoliv a kdykoliv. Není zapotřebí žádného speciálního vybavení, v počátcích si vystačíte se sportovním oblečením a s teniskami, které se vám doma jen tak povalují. Jediné, čím jste limitování, je vaše vůle a čas. Obojího jistě máte na rozdávání, takže není čas otálet. Mnoho lidí stále hledá důvody, proč to či ono nejde. Kdybychom ale místo toho začali hledat způsoby, jak to či ono zrealizovat, na světě by nám bylo s tímto pohledem na život hned lépe.

žena při běhu

Začátky bývají náročné, ale pokud se s jistou pravidelností a s větší či menší nechutí, budete pravidelně odhodlávat, dříve nebo později se z pohybu stane radost. Nezoufejte, když vás po prvním běhu bude všechno bolet a co chvíli si budete muset odpočinout, nikdo přece netvrdil, že to půjde hned jako po másle. Pokud vám ze začátku půjde běhat jen stěží, klidně zvolte jen rychlou chůzí a s každým vyběhnutím se to bude jistě zlepšovat. Důležité je neztratit motivaci hned při prvním nezdaru. Za odměnu si kupte hezké oblečení třeba v podobě kalhot nebo trika craft https://www.c-store.cz/craft/eshop/64-1-Tricka a uvidíte, jak se budete na příští běh o to víc těšit. Později se z běhání stane rutina, kterou jen stěží budete chtít vynechat.