Situace s cenami elektrické energie není v současnosti v naší zemi příliš růžová. A to jak pro domácnosti, tak i podniky. Elektřina je každým rokem dražší a nevypadá to, že by se na této situaci mělo během následujících několika let něco měnit. Proto čím dál tím více lidí mění klasické světelné zdroje v podobě běžných zářivek a vláknových žárovek za daleko úspornější LED technologii. Je to dnes ten nejefektivnější způsob svícení, díky kterému je možné za optimálních podmínek ušetřit velkou část peněz, které by jinak šly do kapes dodavatelům elektrické energie.

ruka se zářivkou

Vybrat si tak to správné osvětlení by neměl být problém, stačí sáhnout po LED zářivkách, případně žárovkách. Tak jednoduché to však není. Existuje totiž mnoho typů žárovek a zářivek s touto technologií, které se odlišují například intenzitou světla nebo jeho barvou. Některé typy se ale mají přidanou regulaci svítivosti. Musíte si však připravit větší množství peněz. Jsou totiž většinou draží než standardní druhy.

Obecně LED svítidla všech kategorií jsou dražší než jiné alternativy. Hlavní příčinou je moderní technologie, jejíž výroba je o něco dražší, i když už ne o tolik jako před pěti nebo dokonce deseti lety. I tak vás jedna žárovka může vyjít na 200,- Kč a více. Je nutné si však uvědomit, že se jedná o investici do budoucnosti. Zatímco standardní vláknová žárovka měla životnost zhruba jeden až dva roky, LED osvětlení dokáže fungovat i více než dvacet let, což je obrovský rozdíl.
světlo zářivky

Koupit si moderní spořivý zdroj osvětlení sice není nutností, ale vzhledem ke stále se zvyšujícím cenám elektrické energie je to rozhodně rozumné rozhodnutí. Pořizovací cena se vám sice nemusí líbit, ale vězte, že za ty peníze to určitě stojí. Nepoznáte to sice ihned, ale po roce už budete vědět, že jste své těžce vydřené peníze investovali více než dobře.