Ještě před odjezdem na dovolenou…

Sehnat v dnešní době letenky levně Levneletenky.cz není žádný problém, slevové portály nám ukáží ty nejlepší nabídky, stačí vybrat, zaplatit a za pár dní můžeme sedět v letadle na druhý konec světa. Cestování je dnes dostupnější a tak řada z nás vyráží na dovolenou i několikrát do roka. Právě cestování totiž pro mnohé znamená tu nejlepší investici, jak s vydělanými penězi naložit.

opalování na pláži

  • Dovolená by v první řadě měla být něco, na co se těšíme celý rok. Je jedno, jestli si jako cílovou destinaci vybereme prosluněné pobřeží Maroka nebo pojedeme stanovat do nejbližšího kempu. Vy jste páni své dovolené a vy přesně víte, po čem vaše srdce touží. Pryč se společenskými konvencemi, zaměřte se na to, co skutečně chcete.

  • Zkuste aktivity, na které během roku není prostor. Vystoupit ze své komfortní zóny může každý, ovšem ne každý je natolik odvážný, aby něco takového zkusil. Dlouhodobě totiž býváme vyčerpaní fyzicky i emočně a právě výstup z komfortní zóny nám může pomoci své unavené tělo i mysl zregenerovat.

  • Do plánování dovolené je potřeba zahrnou i dopravní prostředek, kterým chcete vysněnou dovolenou absolvovat nebo osoby, se kterými tam chcete trávit čas. Zvolíte cestování na vlastní pěst nebo se své představy vložíte do rukou cestovní kanceláře? Jinak bude asi probíhat romantická dovolená pro dva, rodinná dovolená nebo turistický pobyt. Důležité je hned na začátku znát svá přání a představy a podle nich vybírat cílovou destinaci i druh dovolené.

cestovní zavazadlo

  • Celkové délka dovolené je také důležitá, i když do jisté míry vychází z našich možností a okolností, které se v danou chvíli nabízí. Nicméně pro naše duševní a fyzické zdraví bychom si měli alespoň jednou do roka dopřát dovolenou minimálně na 14 dnů.

  • Balení před odjezdem je často hektické a na poslední chvíli. Do jisté míry tomu ale můžete předejít. S dostatečným předstihem si udělejte podrobný seznam, který vás nepříjemným balením provede krok po kroku.